فروشگاه اینترنتی سیگار الکتریک

تنظیمات ویپ اسموک

https://vapegroupe.com/photos/shares/learn-how-to-blow-o-ring.jpg

 

ویپ های دیجیتال ( دارای قابلیت تنظیم دستگاه )

ویپ های دیجیتال ( دارای قابلیت تنظیم دستگاه )‌ ، دستگاه هایی هستند که می توانید تنظیمات آن ها را با توجه به نیاز خود ، تغییر دهید. این ویپ ها معمولا چند کلید ساده و یک صفحه نمایش رنگی یا تک رنگ دارند. در صفحه نمایش دستگاه می توانید سطح عمر باتری ، توان خروجی دستگاه ، حالت کام دهی و خروجی و خطا های دستگاه را مشاهده کنید و با چند کلید ساده ، توان و حالت کامدهی را تغییر دهید. این تنظیمات برای کسانی که کامدهی دستگاه برایشان کم یا زیاد تر از انتظارشان است، بسیار مناسبند. همچنین اگر قصد استفاده از اتومایزر های RTA و RDA دارید ، پیشنهاد می کنیم که حتما از دستگاه های دارای تنظیمات استفاده کنید تا بتوانید خروجی مورد نظر را با توجه به مقاومت اتومایزر تنظیم کنید.

 

 

تنظیمات ویپ برای کنترل دما چیست؟ ساخت کویل برای کنترل دما چگونه است؟

همانطور که میدانیم اکثر دستگاه های ماد موجود در بازار دارای حالت های مختلف برای استفاده میباشند، حالت های کنترل ولتاژ و کنترل وات تقریبا ساده میباشند و عموما ویپرها از حالت کنترل وات استفاده میکنند، اما برخی از ویپر های حرفه ایی به دلایل زیادی طالب استفاده از حالت کنترل دما هستند. در این حالت دمای مورد نظر برای سیم در حین فایر شدن دستگاه تنظیم میشود و دستگاه با خواندن مقدار مقاومت سیم محدوده دمای سیم را حدس میزند و با اعمال وات مورد نیاز دمای سیم را در محدوده تنظیم شده توسط کاربر نگه میدارد.

 

 

مزایای کنترل دما چیست؟

طبق ادعای اکثر سازندگان معتبر دستگاه های ماد حالت کنترل دما مزیت های زیادی دارد. اولین مزیت،صرفه جویی در مصرف باطری تا 50 درصد میباشد و دلیل آنهم اعمال وات متغیر به کویل بر اساس میزان دمای مورد نظر میباشد و این مورد در هنگام استفاده از دستگاه در این مود کاملا قابل مشاهده است چون وات اعمال شده که دائما در حال تغییر است در حالت کلی کمتر از وات اعمال شده در حالت کنترل وات میباشد. مزیت بعدی نسوختن پنبه است، در این روش اگر دما را درست تنظیم کنید تقریبا سوختن پنبه غیر ممکن است، حتی اگر بصورت غیر عمد دکمه فایر دستگاه بمدت حداکثر (معمولا ده ثانیه) فشرده شود نیز پنبه نمیسوزد چون دستگاه برای کنترل دما در لحضاتی که جویس از پنبه کشیده شده است و اصطلاحا خشک شده است وات بسیار پایینی در حد کمتر از 5 وات به کویل اعمال میکند. و مزیت بعدی اینکه از پرتاب شدن جویس به دهان نیز جلوگیری میکند. ایجاد بخار متراکم و یکنواخت نیز از مزیت های این روش میباشد. مزیت دیگر این است که بسته به نوع سیم استفاده شده نیز طعم دهی قابل قبولی ارائه میشود. آخرین مزیت که کم اهمیت ترین آن نیست نیز ایمنی بیشتر در این روش است، دلیل آنهم اعمال مقدار پایین وات و در نتیجه آن جریان کشی کمتر از باطری ها است.در حالت کلی در این روش دوام کویل یعنی سیم و پنبه، دوام باطری و دوام دستگاه بیشتر خواهد شد.

 

چه نوع سیمی استفاده کنیم؟

 باید گفت که سیم های استنلس استیل، نیکل و تیتانیوم برای استفاده در حالت کنترل دما مناسب میباشند. سیم استنلس استیل بین ویپرهای حرفه ای در این حالت محبوب تر است. نکته اینجاست که باید از سیمی استفاده کرد که تغییرات مقاومت آن در دما های مختلف محسوس باشد که این مورد در سیم کنتال نیست چون با تغییر دمای سیم مقاومت آن تقریبا ثابت است و دستگاه ماد نمیتواند از طریق خواندن مقدار مقاومت به دمای سیم پی ببرد.

 

 

چه نوع اتومایزری استفاده کنیم؟

بطور کلی میبایست از اتومایزرهای نوع RBA استفاده کرد. به این معنی که از همه زیر مجموعه های RBA شامل RDA , RTA , RDTA میشود میتوان استفاده کرد به شرط اینکه در ساخت کویل از سیم مناسب که قبلا شرح داده شد استفاده شود. اما در مورد تانکهای آماده چطور؟ جواب این است که اگر چنانچه میدانیم کویل پیش ساخته کارخانه ای داخل تانک اتومایزر از سیم های مناسب ساخته شده میتوانیم از این کویل ها در تانک اتومایزر های خود برای استفاده از حالت کنترل دما استفاده کنیم.

 

 

تنظیمات کنترل دما برای دستگاه های دارای برد Omni

قدم اول – قفل کردن مقاومت کویل. معمولا آخرین گزینه در تنظیمات کنترل دما قفل کردن مقاومت میباشد. توصیه شده برای بهتر عمل کردن این دستگاه ها مقاومت خوانده شده توسط دستگاه در حالت عادی را قفل کنید. علت آن بیشتر شدن دقت دستگاه در کنترل دمای سیم است زیرا مقاومت پایه سیم در دمای اتاق را در ابتدا فیکس میکند و عمل مقایسه مقاومت را نسبت به این مقدار پایه بهتر انجام میدهد.

قدم دوم – میدانیم که همیشه تنظیمات حالت سعی و خطا دارند و حالت بهینه به شخص، دستگاه و کویل بستگی دارد. اما نقطه ای برای شروع وجود دارد؟ بله، مثلا توصیه شده گزینه TCR را برای سیم های استنلس استیل روی 92 تنظیم کنیم. و اگر مقاومت کویل شما زیر نیم اهم است میزان وات را بیشتر از 50 وات تنظیم نکنید. خب این شروع خوبی است.

قدم سوم – با تنظیم مقادیر گفته شده قبلی حالا باید پله پله مقدار دما را افزایش بدهیم. برای شروع دما را بر روی 100 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. بسته به سطح مقطع سیم کویل شما این مقدار میتواند بالاتر رود. اگر هرچه دما را بالا بردید و نتبجه مطلوب حاصل نشد به سراغ تنظیم TCR بروید و مقدار آن را زیاد تر کنید. و در پایان اگر نتیجه مطلوب حاصل نشد مقدار وات را آرام آرام زیاد کنید. مطمئن باشید که با این روش به نقطه مطلوب خواهید رسید. مثلا دو مورد تجربه شخصی نگارنده به این صورت بود که با سه رشته سیم SS316L نمره 30ga  که بهم تابیده شده بودند و ساخت کویل با شش دور، با تنظیم TCR بر روی 92 و وات بر روی 20 و دما بر روی 195 درجه سانتیگراد نتیجه مطلوب حاصل شد. در کویل دیگر با همان سیم ولی چهار رشته بهم تابیده شده با هشت دور بعلت بالاتر رفتن سطع مقطع نقطه بهینه با تنظیمات TCR بر روی 185 و وات بر روی 50 و دما روی 265 درجه سانتیگراد بدست آمد.

برای سیم تیتانیوم (که پیدا کردن آن در بازار کار ساده ای نیست) مقدار TCR حدود 350 و برای سیم نیکلNi200 مقدار TCR حدود 520 توصیه شده است.خلاصه اینکه با استراتژی شرح داده شده و استفاده از نقطه شروع قطعا میتوان به حالت بهینه دست یافت.

 

تنظیمات  CCT SET

در برخی از دستگاه های ماد نظیر Vporesso Polar گزینه دیگری به نام CCT SET وجود دارد که گام را فرا تر گذاشته و نه تنها میتوانید دمای مورد نظر را وارد کنید، بلکه این انتخاب را هم دارید که در چه زمانی، چه دمایی را انتخاب کنید. به این معنی که مثلا در یک ثانیه اول فشرده شدن دکمه فایر دستگاه مثلا دمای 160 درجه و در یک ثاینه دوم دمای 180 و همینطور تا ثانیه پنجم بصورت نیم ثانیه – نیم ثانیه قابل تنظیم است. با این روش میتوانید منحنی کام دهی مورد نظر خودتان را هم تنظیم کنید. به شخصه استفاده از این امکان را خیلی توصیه نمیکنم چون توانایی این دستگاه ها در تخمین میزان مقاومت سیم در حد خیلی قانع کننده ای در مقایسه با دستگاه های دارای برد DNA نیست.

 

چطور ابرهای بزرگ و غلیظ بسازیم؟

  • باتری مناسب: از باتری هایی با قدرت و ظرفیت مناسب استفاده کنید تا دستگاه شما توانایی کامل برای انجام کار را داشته باشد.
  • جریان هوای کافی: در صورتی که میزان هوای خروجی از ویپ قابل تنظیم است، آن را در حالت حداکثر قرار دهید.
  • استفاده حداکثری از جویس: ازجویس های گیاهی و میوه ای استفاده کنید (جویس VG) و تا حد امکان مخزن را پر کنید.
  • توان دستگاه: از یک ویپ با توان و وات بالا استفاده کنید که حداقل به اندازه ی 40 وات قدرت داشته باشد. اگر می توانید توان دستگاه را روی بیشترین میزان تنظیم کنید.
  • سریع و قوی کام بگیرید: خروجی ویپ را در حالت حداکثر بگذارید و خودتان هم با سرعت و قدرت نسبتا زیادی ویپینگ را انجام دهید و کام بگیرید. این کار علاوه بر ایجاد ابرهای غلیظ، به خنک نگه داشتن کویل ها هم کمک می کند.
  • کویل با مقاومت پایین از کویل هایی استفاده کنید که مقاومت کمتر از 1 اهم داشته باشند. برای کسب ایده آل ترین نتایج، کویل های 0.5 اهمی می توانند فوق العاده باشند.

 

بهترین کویل برای ساخت دود غلیظ با ویپ

اصلی ترین نقش در ساخت دودهای غلیظ و با حجم زیاد را، مقاومت پایین کویل ها بازی می کنند. کویل هایی با مقاومت کم، قدرتمند و غول آسا به کمک ویپرهای حرفه ای می آیند تا ویپینگ و ساب اهم ویپینگ را بهتر و آسان تر از هر زمان دیگری تجربه کنند. دستگاه هایی با کویل های دوگانه برای ساخت ابرهای بزرگ ایده آل هستند اما بسیاری از ویپرها پا را فراتر گذاشته اند و کویل های سه و چهارگانه را مورد استفاده قرار می دهند تا با تجهیزاتی کامل به جنگ رقبا بروند. این امر باعث می شود مقاومت بسیار پایین تر بیاید و از طرفی سطح و محیط را فزایش میدهد که منجر به تولید ابرهای غلیظ و بزرگی خواهند شد.

 


https://vapegroupe.com/photos/shares/learn-how-to-blow-o-ring.jpg

تنظیمات ویپ اسموک

ویپ های دیجیتال ( دارای قابلیت تنظیم دستگاه )‌ ، دستگاه هایی هستند که می توانید تنظیمات آن ها را با توجه به نیاز خود ، تغییر دهید. این ویپ ها معمولا چند کلید ساده و یک صفحه نمایش رنگی یا تک رنگ دارند. در صفحه نمایش دستگاه می توانید سطح عمر باتری ، توان خروجی دستگاه ، حالت کام دهی و خروجی و خطا های دستگاه را مشاهده کنید و با چند کلید ساده ، توان و حالت کامدهی را تغییر دهید.

مرتبط با تنظیمات ویپ اسموک

https://vapegroupe.com/photos/shares/image (4).png

خرید ویپ ارزان

پایین‌بودن قیمت ویپ همیشه به معنای پایین‌بودن کیفیت ویپ نیست. گاهی نحوه‌ی طراحی یک محصول موجب می‌شود که قیمت تمام‌شده‌ی...

ادامه مطلب

https://vapegroupe.com/photos/shares/image (2).png

طعم سوختگی ویپ

از دلایل و کارهایی که باعث ایجاد مزه ی سوختگی میشوند میتوان به این چهار مورد اشاره نمود: به تنظیم...

ادامه مطلب

https://vapegroupe.com/photos/shares/1.5 pod mod/aegis boost.jpg

دستگاه ویپ

واژه ی سیگار الکترونیکی برای تمام انوع ویپ به کاربرده میشود با این حال به ساده ترین دستگاه ویپ درواقع...

ادامه مطلب

https://vapegroupe.com/photos/shares/danny.jpg

معرفی شرکت VGOD

VGOD برندی درخشان در دنیای ویپ

ادامه مطلب