فروشگاه اینترنتی سیگار الکتریک

طعم سوختگی ویپ

https://vapegroupe.com/photos/shares/image (2).png

طعم سوختگی ویپ

در هنگام ویپینگ، طعم سوختگی ویپ را ممکن است احساس کنید و این باعث ازردگی شما شود و لذت کافی را از شما دریغ کند ! اگر بخواهیم دلیل این رخداد را بیان کنیم میتوان گفت  که، به جای یک بخار لطیف و خوش طعم، بخاری با طعم تلخ و سوزاننده دریافت می کنیم. علل بسیاری برای این اتفاق وجود دارد و راه حل های نسبتا ساده ای هم برای آن ها موجود هستند. اگر چنین مشکلی با دستگاه ویپ خود دارید و می خواهید دلایل و راه حل های آن را بدانید، مطالعه این مطلب میتواند پاسخ تمام سوالات شما را بدهد.

 

 

طعم خشک یا طعم سوختگی ویپ؟!

در اینجا ما به شما خواهیم گفت که اگر چه تعدادی از ویپرها این دو را یکسان میدانند اما بین طعم خشک و طعم سوخنگی ویپ تفاوت قائلیم ! طعم خشکی، شوک و و شدت کمتری نسبت به طعم سوختگی ویپ دارد و به نوعی فقط کم بودن رطوبت را احساس می کنید. طعم خشکی را می توانید به عنوان نشانه ی در راه بودن طعم سوختگی در نظر بگیرید! در صورتی که بعد از احساس طعم خشکی، کم کم این طعم شدت بیشتری می یابد و به طعم سوختگی می زند و در نهایت باعث ازردگی شما خواهد شد! این اتفاق به علت عدم رطوبت، یا نبود و یا کمبود جویس می افتد. به عبارتی  می توان گفت هنگامی که جویس و مایع کافی در مخزن نباشد، و یا به کویل نرسد، کویل شروع به سوزاندن باقی مانده ی جویس می کند. مواد باقی مانده و چسبیده بر روی سیم پیچ ها به علت آن که خشک هستند، طعم خشک و بدی شبیه به سوختن پنبه خواهند داد.

 

 

 

به چه علت طعم سوختی ویپ را احساس میکنیم ؟

از دلایل و کارهایی که باعث ایجاد مزه ی سوختگی میشوند میتوان به این چهار مورد اشاره نمود: به تنظیم ویپ روی وات بالا، ویپینگ متوالی و استفاده از جویس های VG  و یا اینکه کویل ها به خوبی آماده نشده باشن، اشاره کرد.

وقتی که ویپ بر روی وات بالا تنظیم شود، جویس با سرعت بالاتری می سوزند و مایع سریع تر تمام می شود. این باعث می شود که خیلی سریع تر از حالت عادی طعم سوختگی را احساس کنید. حتی ممکن است وقتی که هنوز مقداری مایع باقی مانده است، سوختن اتفاق بیافتد. همچنین اگر از ویپ به صورت متوالی و طولانی مدت استفاده کنید، باید خودتان را برای مواجه شدن با طعم سوختگی آماده کنید! و اگر که مصرف پیوسته ای دارید، در میان کام گرفتن ها کمی صبر پیشه کنید. این کار به مایع اجازه می دهد که بخش های خشک شده را نیز پوشش ده و باعث مرطوب شدن آن شود.

VG به نوعی از جویس گفته می شود که مقدار گلیسرول گیاهی در آن ها بیشتر است. در واقع تمام ویپ ها به صورت مشابه و یکسان ساخته نشده اند و بعضی از آن ها عملکرد خوبی با جویس های غلیظ ارائه نمی کنند. پس بهتر است متناسب با ساختار و توانایی دستگاه ویپ، ماده مناسبی را مصرف کنید. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که تانک کویل ها باید به خوبی پر و آماده به کار شوند. هنگامی که این عمل به درستی انجام نشود، همه ی فضا به اندازه کافی مرطوب نمی شود و ویپ خیلی سریع طعم ناخوشایند سوختگی خواهد داد.

 

طعم رسانی ضعیف ویپ

طعم سوختگی ویپ آشکارترین و ناخوشایندترین نشانه سوختن کویل شماست. این اساساً همان چیزی است که در سوختن کویل اتفاق می افتد. ما می توانیم این طعم سوختگی را به پنبه های سوخته شده ربط بدهیم. در این حالت پنبه نمی تواند جویس را جذب کند و گرمای شدید المنت ها باعث سوختن پنبه می شود و در حین کام گرفتن مزه سوختگی را حس می کنید.حتی اگر هنگام ویپینگ طعم سوخته ای ندارید، هرگونه تغییر در طعم می تواند مشکلی برای کویل ویپ شما باشد.البته این ممکن است که از پس دادن یک قطره جویس در دهان شما باشد. اما اگر طعم های مورد علاقه شما به طور کلی ناخوشایند ، ضعیف یا خاموش باشند ، کویل شما به احتمال زیاد خراب و سوخته است. این تغییر طعم دلایل متعددی دارد اما با تعویض coil خود به احتمال زیاد طعم مورد علاقه شما دوباره درست می شود.

آماده به کارکردن کویل ها

کویل ها ساختارهای متفاوتی دارند اما روش یکسانی برای پر کردن آن ها وجود دارد، شما برای هر بار جایگزین کردن باید این مراحل را در پیش بگیرید:

  • یک کویل جدید را از جعبه خارج کنید.
  • مقدار کمی(3 یا 4 قطره می تواند کافی باشد3 یا 4 قطره می تواند کافی باشد) از جویس را از طریق حفره ها وارد کنید
  • مخزن را سر هم کنید و آن را با مایع جویس پر کنید.
  • مخزن را ببندید و برای 10 دقیقه به آن زمان بدهید  البته می توانید بدون زدن دکمه ی Fire و پُک زدن، این فرایند را سرعت ببخشید
  • اگر دستگاه شما قابلیت تنظیم وات را دارا می باشد، دستگاه را در پایین ترین درجه ی پیشنهادی بگذارید و کم کم درجه را بالا ببرید.

 

اگر در ابتدای کار احساس کردید که عطر و طعم و غلظت دود به اندازه کافی نیست، درجه را کمی بیشتر کنید و چند کام متوالی بگیرید تا روند اصلاح شود. به این نکته توجه داشته باشید که درجه را بیش از حد زیاد نکنید و همچنین این کار را به مدت زیاد طولانی انجام ندهید.

اگر بعد از تعویض کویل، طعم سوختگی ویپ هنوز هم احساس می شود در این حالت احتمال این وجود دارد که مشکل از کویل باشد! همه ی کویل ها سالم و مشابه یک دیگر نیستند و ممکن است کویل جدیدی که نصب کرده اید دچار عیب و نقص باشد. گاهی نیز ممکن است همه کویل های موجود در جعبه ایراد داشته باشند و یا توان پایینی داشته باشند که به شما توصیه می کنیم این مورد را بررسی کنید و در صورت نیاز نسبت به عوض کردن آن ها اقدام فرمایید. همچنین کثیف بودن مجراها و مخزن دستگاه هم ممکن است باعث شود که طعم و عطر خوبی را از ویپ دریافت نکید.

در اصل شما باید با توجه به ویپ و عادات خود در ویپینگ زمان تعویض کویل خود را مشخص کنید تا از آسیب ها به خود و دستگاهتان جلوگیری کنید، در عوض ، می توانید سعی کنید coil خود را تمیز کنید تا بتوانید کمی بیشتر از آن استفاده کنید. به غریزه خود اعتماد کنید,اگر به نظر می رسد ،طعم جویس، صدا و حجم دود دستگاه شما تغیر کرده زمان تعویض کویل است.


https://vapegroupe.com/photos/shares/image (2).png

طعم سوختگی ویپ

از دلایل و کارهایی که باعث ایجاد مزه ی سوختگی میشوند میتوان به این چهار مورد اشاره نمود: به تنظیم ویپ روی وات بالا، ویپینگ متوالی و استفاده از جویس های VG و یا اینکه کویل ها به خوبی آماده نشده باشن، اشاره کرد.

مرتبط با طعم سوختگی ویپ

https://vapegroupe.com/photos/shares/learn-how-to-blow-o-ring.jpg

تنظیمات ویپ اسموک

ویپ های دیجیتال ( دارای قابلیت تنظیم دستگاه )‌ ، دستگاه هایی هستند که می توانید تنظیمات آن ها را...

ادامه مطلب

https://vapegroupe.com/photos/shares/image (4).png

خرید ویپ ارزان

پایین‌بودن قیمت ویپ همیشه به معنای پایین‌بودن کیفیت ویپ نیست. گاهی نحوه‌ی طراحی یک محصول موجب می‌شود که قیمت تمام‌شده‌ی...

ادامه مطلب

https://vapegroupe.com/photos/shares/1.5 pod mod/aegis boost.jpg

دستگاه ویپ

واژه ی سیگار الکترونیکی برای تمام انوع ویپ به کاربرده میشود با این حال به ساده ترین دستگاه ویپ درواقع...

ادامه مطلب

https://vapegroupe.com/photos/shares/danny.jpg

معرفی شرکت VGOD

VGOD برندی درخشان در دنیای ویپ

ادامه مطلب