فروشگاه اینترنتی سیگار الکتریک

دستگاه ویپ

https://vapegroupe.com/photos/shares/1.5 pod mod/aegis boost.jpg

دستگاه ویپ چیست؟

ویپ یاسیگار الکترونیکی به جای سیگار سنتی می باشد.این سیگارحاوی نیکوتین است و با استنشاق بخارنیکوتین وارد بدن می شود و حاوی موادخطرناکی که درسیگار عادی وجود دارد نیست.سیگار الکترونیکی درواقع سیگاری است که به ترک عادت خطرناک سیگار کشیدن کمک می کند. ویژگی سیگار الکترونیکی این است که توسط مصرف کنندگان سیگار شکل گرفته است و نوعی اختراعی مردمی می باشدوبه صورت خودجوش بوده است.این نوع سیگاردرسال 2003 درکشور چین تولید شده است در آغاز هیچ کدام ازشرکت های داروسازی اروپا گرفته تاصنعت دخانیات درفرانسه هیچ کدام اعتقاد نداشتند این محصول مشتری پیداکنداماامروزه مصرف کنندگان زیادی دارد.

علت استفاده ازویپ به جای مصرف سیگارسنتی

کاستن خطرات استفاده ازسیگار عادی و حفظ لذت سیگار کشیدن درحین حفظ سلامت مصرف کنندگان از جمله اهداف تولید و مصرف ویپ می باشد. البته این نوع سیگار برای اهل سیگار خطر کمتری دارد و نباید تصور کرد برای غیرسیگاری ها خطری ندارد. طبق اطلاعات بدست آمده کسانی که از این نوع سیگار مصرف می کنند تا حد زیادی سلامت ریویشان را بازیافته اند.به گفته یکی ازپزشکان و متخصصان در زمینه ی ترک سیگار،در سیگار الکترونیک سه ماده ی سمی اصلی توتون یعنی قطران مونوکسید و مواد سرطان زا دیگر که باعث سکته قلبی و بورنشیت مزمن میشود وجود ندارد. با توجه به وارد شدن نیکوتین به خون باز هم سیگار الکترونیکی خیلی کمتر از سیگار عادی خطر دارد زیرا که نیکوتین نیز ماده ای بسیار اعتیادآور است. براساس گفته های این متخصص برای مقایسه ی سیگار الکترونیک با مواد دیگرکافی است درنظر بگیرید که توتون درانتهای چپ آن قراردارد بعد از آن به ترتیب الکل قند و مواد دیگر قرار می گیرند جای سیگارالکترونیک درکنار ماهی میوه سبزیجات است درنتیجه خطر این سیگار کمتر از موارد دیگر است. و به همان میزان که مواد آفت کش موجود در سبزیجات خطرناک است سیگارالکترونیک هم خطر دارد.

رئیس دارایی وابسته به کمیسیون اروپایی بیان می کند استفاده از سیگار عادی همانند رانندگی درخلاف جهت اتوبان است و اما مصرف سیگار الکترونیکی مثل این است که درجهت اتوبان سرعت کمی بیشتر از حد مجاز آن باشد بنابراین خطر تصادف و یا احتمال مرگ در مورد دوم بسیار کمتر ازمورد اول است. آمار نشان می دهد 29 درصد جمعیت اروپا و در فرانسه از هر 5نفر،یک نفر سیگارمی کشد. همچنین مسولان بهداشت هشدار می دهند از هر دو نفر سیگاری یک نفرجان خود را بر اثر این عادت از دست می دهد بنابراین سیگار الکترونیکی روشی است که برای ترک سیگار سنتی و یا عادی مورد مطرح است به گونه ای که موج استفاده ازسیگار الکترونیک،کشورهای اروپایی و کشورهای دیگر را فراگرفته است و تخمین زده می شود تنها در اروپا بیش از هفت میلیون نفر از این سیگار استفاده کنند و در فرانسه تعداد فروشگاه های سیگارالکترونیک درطی یکسال حدود 5 برابر افزایش داشته است.مطالعات جدید در امریکا نشان داده است که درسال2016 ،حدود یازده میلیون از بالغین امریکایی مصرف کننده ی متداول سیگارالکترونیکی بودند.

 

 

اجزای تشکیل دهنده دستگاه ویپ(سیگارالکترونیک)

برای آن که بیشتر با این نوع سیگار و نحوه عملکرد آن آشنا شویم لازم است اطلاعاتی درمورد ساختار و اجزای آن داشته باشیم،اجزای یک دستگاه ویپ به طورکل شامل موارد زیر است:

1-مخزن یا تانک: برای نگهداری مایع ویپ است و باتری وظیفه ی تامین انرژی گرما دهنده را برعهده دارد. و به آن اتومایزر گفته می شود که کویا درون آن قرار می گیرد و در دو دسته ی دست ساز و ساب اهم تقسیم بندی می شود.

2-کویل:قطعهی مصرفی وتعویضی دستگاه که مانندفیلترعمل می کندوباعث تبخیرشدن مایع ویپ می شود.

3-باطری:دردستگاه ویپ برای تولیدبرق وقدرت تبخیرجویس به بخاربه نیروی برق نیازاست.

4-مایع ویپ:ایجوس وجویس ویپ همان مایعی است که با قرار گرفتن دردستگاه ویپ تبدیل به بخارمیشود.ای مایع مخصوص ازچهارماده تشکیل شده است:

پروپیلین گلیکون(PG)،گلیسیرین((VG،آب زلال،طعم هاواسانس های مختلف.

PG بیشتر مزه را تقویت می کند و خاصیت فلاش دارد وقتی دود یا بخار وارد ریه می شود تولیدحس خنکی می کند.VG بیشتر تاثیر ایجاد بخاررا دارد.هرچه میزانVGبیشترباشدبخاربیشتری تولید می شود. معمولا کسانی که حفظ ظاهرشان برایشان اهمیت دارد درصد PG  را افزایش و VG  را کمتربه کارمی برند.

 

انواع دستگاه ویپ

واژه ی سیگار الکترونیکی برای تمام انوع ویپ به کاربرده میشود  با  این حال به ساده ترین دستگاه ویپ درواقع انها که شکلی شبیه به سیگار دارد سیگار الکترونیکی می گویند.و در دو  نوع یک تکه و دو تکه ساخته می شوند.کوچک بودن و حمل راحت و مقرون به صرفه بودن و سهولت در استفاده از ویژگی های این نوع ویپ است.

پاد ویپ ها دستگاه هایی دو تکه که یک تکه ی آن شامل باطری تکه ی دیگر شامل قلم ویپ است.  این نوع از ویپ ها در دسترس ترین و پرطرفدارترین ویپ ها هستند.مزیت این نوع دستگاه قابل تعویض بودن پاداست.

ویپ های قلمی کاملترین نوع ویپ است و شامل دو بخش باطری ومخزن می باشد و به دلیل اندازه ی کوچکی که دارند در دست جا میشوند اما ظرفیت باتریها  کم و محدود  است.ا ین نوع ویپ ازکیفیت وکارایی بهتری نسبت به انواع خود برخوردار  است. 

ویپ های مدل جعبه ای جزو ویپ هایی هستند که از توان بیشتری بهره مندمی باشند و دارای حجم و ظرفیت بالا هستند و این باعث شده قدرت و عمر باطری طولانی تر و عملکرد بهترداشته باشند.دراثرویپ های جعبه ای اماکن تنظیم ولتاژ و دما و قابلیت استفاده از تانک های دیگر وجود دارد.

ویپ های جعبه ای باقدرت و توان بالا ازجمله ویپ هایی است که دارای تعداد باطری بالا و درنتیجه طول عمربیشتر و قدرت و توان بالایی است. ویژگی خاص این نوع دستگاه این است که همراه با تانک ها و کویل های قابل تعویض و چندگانه همراه هستند.

Squonk تنظیم شده پیشرفته ترین نوع ویپ های موجود در بازار است در این نوع از ویپ ها یک روش کاملا کاربردی برای تغذیه اتومایزر استفاده می شود تا کارایی بهتری را از آن ببینیم. یک مخزن کوچک و فشرده به اتومایزر متصل است تا جویس را به آن منتقل کند و این موضوع منجر به ارائه کیفیت بالا و همچنین حجم بخار بیشتری خواهد شد. در این ویپ ها به دلیل فضایی که توسط مخزن گرفته می شود، استفاده از باتری های چندگانه کمی دشوار خواهد بود و اکثرا دارای یک باتری قوی هستند. مدل های دارای دو باتری نیز ساخته شده اند که اخیرا مورد استقبال بیشتری قرار گرفته اند!

 

نکته قابل توجه قبل از خرید ویپ!

ویپ ها به افرادی که کمتر به نیکوتین اعتیاد دارند مناسب است و پاد سیستم ها برای افرادی مناسب است که سیگار زیادی مصرف می کنند.پادها برای افراد سیگاری بسیار مناسبتر از ویپ ها هستند به دلیل اینکه با نیکوتین سالت کار میکند و برای بدن نیکوتین بیشتری را تامین می کند. ولی در دستگاه ویپ فقط می توان از ایجویس ها استفاده کرد که در طعم و بوهای متفاوتی در دسترس هستند، همچنین جویس ها دارای گلیسیرین گیاهی بیشتری هستند که در ویپ دود زیادی تولید میکند اما در پادها دودی مانند دود سیگار مشاهده میکنیم.

پادها دارای طراحی و فیزیک زیبا و کوچکی و ساده تری هستند و برای کسانی که می خواهندحمل راحت داشته باشند مناسبتر است. نکته ی خوب دستگاه های پاد این است قیمت مناسبی نسبت به ویپ ها دارند پس اگر دنبال دستگاهی جمع و جور و مقرون به صرفه و قابل حمل هستید این نوع پادها گزینه ی خوبی برای انتخاب است. بنابراین باتوجه به مطالعات بهترین دستگاه های ویپ برای میبتدیان دستگاه باکلیرومایزرهای قابل تعویض است که استفاده و جایگذاری ان ها ساده  است. برای افراد نیمه حرفه ای که تاحدی با ویپرآشن هستند دستگاه با مقاومت اهم کمتر و توان متوسط مناسب است به نحوی که تولیدبخاربیشتر و یا عطربیشترداشته باشد.ویپرهای پیشرفته برای افرادحرفه ای که باعملکرداین نوع دستگاه ها کاملا آشنا هستند و تمام نکات ایمنی در خصوص دستگاه وباطری را رعایت می کنند توصیه می شود ویپرهای مدل جعبه ای که کیفیت بالاتری دارند و در صورت وقوع نقص فنی دستگاه امکان برطرف سازی ان وجود دارد از نمونه این نوع ویپرها است. و یا ویپرهای که در آنها یک ماد تنظیم شده با توان بالا و یک کلیرومایزرساب اهم با توان بالا باشد.این نوع فاقد مدار حفاظتی است و یک دستگاه بسیار ساده است.هم چنین در هنگام خرید یک ویپ باید به تعداد دفعات استفاده از آن دقت نمودبه عنوان مثال اگرحین انجام کارهای روزمره خود قرار است از ویپ به طور مدام استفاده نمایید بهتر است دستگاهی انتخاب کنید که حمل آن آسان باشد در غیر اینصورت میتوانید از نوع رومیزی ویپ نیز بهره مند شوید. باطری دستگاه یکی از مهمترین قسمت های آن است که حتما باید از کیفیت و استاندارد کافی برخوردار باشد.                              


https://vapegroupe.com/photos/shares/1.5 pod mod/aegis boost.jpg

دستگاه ویپ

واژه ی سیگار الکترونیکی برای تمام انوع ویپ به کاربرده میشود با این حال به ساده ترین دستگاه ویپ درواقع انها که شکلی شبیه به سیگار دارد سیگار الکترونیکی میگویند. و در دو نوع یک تکه و دو تکه ساخته می شوند.کوچک بودن و حمل راحت و مقرون به صرفه بودن و سهولت در استفاده از ویژگی های این نوع ویپ است.

مرتبط با دستگاه ویپ

https://vapegroupe.com/photos/shares/learn-how-to-blow-o-ring.jpg

تنظیمات ویپ اسموک

ویپ های دیجیتال ( دارای قابلیت تنظیم دستگاه )‌ ، دستگاه هایی هستند که می توانید تنظیمات آن ها را...

ادامه مطلب

https://vapegroupe.com/photos/shares/image (4).png

خرید ویپ ارزان

پایین‌بودن قیمت ویپ همیشه به معنای پایین‌بودن کیفیت ویپ نیست. گاهی نحوه‌ی طراحی یک محصول موجب می‌شود که قیمت تمام‌شده‌ی...

ادامه مطلب

https://vapegroupe.com/photos/shares/image (2).png

طعم سوختگی ویپ

از دلایل و کارهایی که باعث ایجاد مزه ی سوختگی میشوند میتوان به این چهار مورد اشاره نمود: به تنظیم...

ادامه مطلب

https://vapegroupe.com/photos/shares/danny.jpg

معرفی شرکت VGOD

VGOD برندی درخشان در دنیای ویپ

ادامه مطلب